Βοηθάμε τη Θεσσαλία

Το Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων συμμετέχει στη δράση των πολιτών των Καλυβίων σε συνεργασία με τον Δήμο Αγρινίου για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τους συνανθρώπους μας στη Θεσσαλία. Στο σχολείο συγκεντρώνουμε σχολικά είδη και εμφιαλωμένο νερό.

Παραθέτουμε την ανακοίνωση της Κοινότητας:

"Η Κοινότητα Καλυβίων, ο Σύλλογος γυναικών, η Χορωδία το Χορευτικό τμήμα, το Δημοτικό σχολείο και το Γυμνάσιο Καλυβίων σε συνεργασία με τον Δήμο Αγρινίου αποφασίσαμε την συγκέντρωση τροφίμων και εμφιαλωμένου νερού για να βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μας στην Θεσσαλία που δοκιμάζονται από τις πλημμύρες. Η συγκέντρωση των τροφίμων θα γίνεται στο κοινοτικό κατάστημα από το Σάββατο 16/9/2023 έως την Κυριακή 24/9/2023 κάθε απόγευμα από τις 6 μ.μ έως τις 8μ.μ. Ας δείξουμε την αγάπη μας προς τους συνανθρώπους μας για άλλη μια φορά."

Ζήτω βοήθεια από οποιονδήποτε ευαίσθητο συμπολίτη . - Καρδίτσα Βοήθεια στο  σπίτι / συνανθρώπων Κοινότητα Ν. Καρδίτσας, Θεσσαλία (46138-8) FreeList.gr