ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ

Σε συνέχεια της συνεργασίας του Δημοτικού Σχολείου Καλυβίων με το Το Κέντρο Υγείας και την 1η, 2η & 3η ΤΟΜΥ Αγρινίου,  για το σχολικό έτος 2023-2024, την Πέμπτη 31 Ιανουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε παρέμβαση ενημέρωσης κι ευαισθητοποίησης των μαθητών και μαθητριών των Ε' και ΣΤ' τάξεων του σχολείου σχετικά

Εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πρότυπα, Πειραματικά και τα Εκκλησιαστικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025

Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών που ενδιαφέρονται να εισαχθούν στα

Πειραματικά, Πρότυπα και Εκκλησιαστικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025 ενημερώνονται ότι:

α) η δημόσια ηλεκτρονική κλήρωση για την εισαγωγή των μαθητών/τριών στα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) θα διενεργηθεί την Παρασκευή 17 Μαΐου 2024.

Βοηθάμε τη Θεσσαλία

Το Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων συμμετέχει στη δράση των πολιτών των Καλυβίων σε συνεργασία με τον Δήμο Αγρινίου για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τους συνανθρώπους μας στη Θεσσαλία. Στο σχολείο συγκεντρώνουμε σχολικά είδη και εμφιαλωμένο νερό.

Παραθέτουμε την ανακοίνωση της Κοινότητας:

Πρώτο κουδούνι

1Bell
Αγαπημένα μας παιδιά,
ελπίζουμε να περάσατε ένα υπέροχο καλοκαίρι, γεμάτο ξεγνοιασιά και παιχνίδι. Σας  ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία, χαρά και πρόοδο, μια χρονιά γεμάτη όνειρα και στόχους. Παιδιά της Α΄ τάξης,  νέοι μαθητές και νέες μαθήτριές μας, σας καλωσορίζουμε στο Σχολείο μας και σας υποσχόμαστε ότι θα είμαστε δίπλα σας για να σας στηρίξουμε στο νέο σας  μεγάλο  βήμα.

Αγαπητοί γονείς,
σας ευχαριστούμε πολύ που είστε πάντα στο πλευρό μας και θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε στον αγιασμό του σχολείου μας για τη νέα σχολική χρονιά τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 8.30π.μ.
Προσέλευση: 08:15 π.μ.

Οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου