ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΒΙΒΛΙΟΥ

Επίσκεψη των συγγραφέων κας Βαζούκη και κας Βελούδα

ΛΙΜΝΗjpg

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου είχαμε τη μεγάλη χαρά να φιλοξενήσουμε στο Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων τις εξαιρετικές συναδέλφους από το ΕΝΕΕΓΥΛ Αγρινίου κα Βαζούκη Γλυκερία, κοινωνική λειτουργό και κα Βελούδα Λαμπρινή, οικονομολόγο. Με αφορμή την έκδοση του βιβλίου τους για παιδιά "Το παραμύθι της Λίμνης" επισκέφτηκαν το σχολείο μας, διάβασαν στα παιδιά κι αλληλεπίδρασαν μαζί τους με εκπαιδευτικές δραστηριότητες που ακολούθησαν. Μίλησαν για τους μύθους της λίμνης Τριχωνίδας, για την αγάπη, τη διαφορετικότητα, τη φιλία, την ενσυναίσθηση και πρόσφεραν μια αξέχαστη εμπειρία στους μαθητές, τις μαθήτριες και τους εκπαιδευτικούς. Τις ευχαριστούμε πολύ!!!