ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΧΑΡΤΑΕΤΟΥ

Κατασκευή και πέταγμα χαρταετού στο Δημοτικό Καλυβίων

ΧΑΡΤ

Σήμερα 15 Μαρτίου 2024 κατασκευάσαμε το δικό μας χαρταετό. Ο Πρόεδρος της Κοινότητας Καλυβίων κ. Αναστασίου Δημήτρης και ο κ. Καραλής Λεωνίδας παρουσίασαν στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου τον τρόπο που φτιάχνεται ένας χαρταετός, μια παράδοση που προσπαθούμε να μη χαθεί. Ο αέρας μας έκανε το χατήρι, ο χαρταετός πέταξε ψηλά κι ο ουρανός γέμισε χρώματα! Στο τέλος, έγινε κλήρωση και μια μαθήτρια του σχολείου τον κέρδισε και θα τον χαρεί την Καθαρά Δευτέρα. Ευχαριστούμε!

Και του χρόνου! Χρόνια πολλά!